Zdrowe i piękne włosy

Nie ulega wątpliwości, iż to kobiety szybciej reagują na takie schorzenia jak wypadanie włosów. Jednak w głównej mierze same się przyczyniają do powstawania tego problemu. Przede wszystkim związywanie włosów w koński ogon, przy użyciu ciasnej gumki wpływa negatywnie na włosy. Część z nich bowiem wypada już przy wykonywaniu tej fryzury, a reszta upiętych włosów, nie mająca grama swobody sprawia, iż stają się one bardzo słabe i później wypadają. Ponadto liczne kuracje, takie jak farbowanie, szczególnie tanimi farbami przyczyniają się do osłabienia włosów. Jeżeli kobieta pragnie czuć się atrakcyjna i nadać swoim włosom inną barwę, powinna jednak zdecydować się na wizytę u fryzjera, który oferuje farby wysokiej jakości, niewątpliwie zdrowsze dla włosów.

Z pewnością dzięki temu, wypadanie włosów będzie mniej intensywne. Ponadto zaleca się ograniczanie do minimum wszelkich lokówek i prostownic, które maja działanie bardzo wysuszające i sprawiają, iż włosy są osłabione, a co za tym idzie masowo wypadają. Jak widać, każda kobieta może zapobiec takim problemom jak wypadanie włosów, myśląc czasami o tym, iż ich zdrowie jest dużo ważniejsze, od nagminnego prostowania czy farbowania. Zdrowy wygląd włosów jest bowiem bardzo doceniany, gdyż oznacza zdrowie całego organizmu.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.