Zadbaj o swój wygląd!

Kobiety bowiem po narodzinach dziecka przejawiają bardzo obniżony poziom estrogenów, co niesie za sobą konsekwencje między innymi właśnie w osłabieniu włosów. Z takim zjawiskiem jak wypadanie włosów mamy do czynienia na co dzień. Naturalnym procesem bowiem jest to, iż podczas czesania one wypadają, jednak ich ilość jest ograniczona mniej więcej do stu. Jednak jeżeli zauważymy, iż wypadanie włosów jest nadmierne, zbyt mocno odbiegające od normy warto podjąć jakieś działanie, które zapobiegną rozwijaniu się tego schorzenia. Jest wiele sytuacji, w których takie zjawiska można z łatwością wyjaśnić, jednak jeżeli nie znajdujemy żadnego sensownego argumentu, wtedy warto skontaktować się z profesjonalistą, który pomoże nam w odkryciu przyczyny, a także poleci środki, które zahamują rozwój tego schorzenia.

 

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, iż zażywanie antybiotyków, a także innych licznych leków może mieć wpływ na wypadanie włosów. Dlatego też podczas chorób warto zadbać o zażywanie licznych witamin, które będą wzmacniały nasze włosy i z pewnością ograniczały ich wypadanie. Obecnie można wykorzystywać liczne sposoby przykładowo zażywać witaminy, a także regularnie myć włosy szamponem bogatym w takie składniki jak skrzyp polny i pokrzywę. Udowodniono bowiem, iż te elementy wpływają pozytywnie na regenerację włosów. Dodatkowo zaleca się stosowanie odzywek do włosów.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.