Porady kosmetyczne dla osób z suchą cerą.

Twoja sucha cera nie wie, co to trądzik pospolity. Teraz też wygląda bardzo ładnie, ma zdrowy koloryt, jest napięta i elastyczna. Nie zdradza jeszcze oznak starzenia się. Mimo to jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

Zimą chroń ją przed wiatrem i mrozem, a wiosną i latem szczególnie dbaj o ochronę przeciwsłoneczną. Okolice oczu są najbardziej narażone na szybkie starzenie się, noś więc okulary przeciwsłoneczne z filtrem DV (i to nie tylko latem), używaj kremu pod oczy. Jeśli twoja skóra jest odwodniona, sięgnij po kremy o działaniu prze-ciwzmarszczkowym. Nie obawiaj się, że „przekarmisz” skórę, będzie czerpała z kremu tylko te składniki, które -są jej potrzebne.

Najważniejsze, aby zabezpieczyć ją przed utratą wody. Szukaj kosmetyków przeznaczonych specjalnie do cery suchej – szczególnie tych z dużą zawartością GLA (kwas gammalinolenowy). Aby chronić skórę przed wolnymi rodnikami, wybieraj kremy bogate w witaminę A, E, C, tocotrienole.

Możesz sięgnąć także po krem, maseczkę lub nawet ampułki przeznaczone dla cery dojrzałej (np. po 30. roku życia). Intensywnie działających kosmetyków nie musisz używać systematycznie, ale krótkie kuracje na pewno przyniosą korzyść.

 

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.