Pielęgnacja skóry

Takie zabiegi jak pielęgnacja skóry nie powinny być zaniedbywane i przestrzegane w miarę możliwości każdego dnia. Przede wszystkim pielęgnacja skóry jest potrzebna u osób, które są bardzo wrażliwe i ich skóra bywa sucha. W takich sytuacjach należy zadbać o odpowiednie balsamy czy też kremy nawilżające, które będą chroniły skórę przed nadmiernym wysuszeniem. Szczególną uwagę, przede wszystkim kobiety powinny zwracać na takie zabiegi jak pielęgnacja skóry twarzy. Ta część ciała najczęściej bowiem przejawia stany wysuszenia lub wręcz przeciwnie- często okazuje się tłusta co skutkuje pojawianiem się licznych wyprysków.

 

Kobiety, szczególnie młode, które mają problem z trądzikiem powinny szczególnie dbać o swoją skórę, skonsultować się z dermatologiem, który poleci najlepszy sposób pielęgnacji przy użyciu określonych kosmetyków. Przede wszystkim pielęgnując twarz zawsze powinno się pamiętać o takich zabiegach jak oczyszczanie twarzy z makijażu każdego dnia, gdyż skóra pod warstwą pudru nie oddycha jak należy. Ponadto warto dbać o skórę po opaleniźnie- smarować kremami nawilżającymi, gdyż jak wiemy słońce działa na skórę w sposób wysuszający. Zdrowa skóra przynosi każdej osobie satysfakcję, dlatego warto jej poświęcić trochę uwagi.

 

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.