Pielęgnacja ciała

Do elementów zdrowego trybu życia należy niewątpliwie zdrowe odżywianie. Wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego jakie to jest ważne i jak duży wpływ ma ono na nasze zdrowie. Nie ma co ukrywać, iż złe odżywanie się może doprowadzać do różnych chorób, do których należy niewątpliwie problem dużej liczby ludności- nadwaga. Zdrowe odżywianie to doskonały krok do tego, aby czuć się świeżo i dobrze. Zbyt duża ilość cukrów i słodyczy może bowiem spowodować, iż nasz organizm się zbuntuje i doprowadzi do powstania różnych chorób. Nie ulega wątpliwości, iż rozmaite diety, w których brak niektórych składników odżywczych nie prowadzą do polepszenia stanu naszego organizmu. Dlatego też, biorąc pod uwagę zdrowe odżywianie, należy w inny sposób walczyć ze zbędnymi kilogramami, przykładowo poprzez ćwiczenia.

 

Dlatego przed podejmowaniem jakiejkolwiek diety należy wcześniej pomyśleć, jak dużo negatywnych skutków takie posunięcie może przynieść. Dlatego też nie warto odmawiać sobie pożywnych pokarmów, czy też głodzić się ze względu na zbędne kilogramy. Zgrabna sylwetka bowiem jest ważna, jeżeli tylko jej zdobywanie nie odbywa się kosztem naszego zdrowia. Gdyż jak każdy wie, zdrowy pokarm pozwala utrzymywać nasz organizm w dobrej formie.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.