Modne fryzury

W każdym sezonie mówi się o takiej kategorii jak modne fryzury. Sławni fryzjerzy przygotowują innowacje oraz prezentują dzieła, które będą robiły w czasie największe wrażenie. W każdym sezonie mówi się jaki styl oraz jaka kolorystyka będzie uważana za najbardziej modną oraz pożądaną. Zdarza się często, iż takie trendy jak modne fryzury wyznaczane są przez gwiazdy. Fanki bowiem pragną często mieć fryzury podobne do tych, które noszą ich gwiazdy. Przykładowo na lato poleca się przede wszystkim krótkie fryzury, z którymi nie będzie problemu podczas nadmiernego słońca. W tym sezonie bardzo często kobiety decydują się na włosy w jasny kolorze.

 

Jednak nie warto tak bardzo wzorować się na innych, gdyż może okazać się, iż dana fryzura kompletnie nie pasuje do twarzy danej kobiety. Bowiem to właśnie kształt twarzy ma wyznaczać jaka fryzura będzie dla danej kobiety najbardziej odpowiednia. Przed zdecydowaniem się na modne fryzury, swój wybór należy skonsultować z fryzjerem, gdyż on z pewnością spojrzy na to obiektywnie i stwierdzi, czy dana fryzura przyniesie oczekiwane efekty. Przykładowo bowiem osoba o ciemnej karnacji i ciemnych oczach nie powinna decydować się na włosy w kolorze jasnego blondu, gdyż nie wyglądałoby to atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.