Jaka sylwetka uważana jest za atrakcyjną?

Według nich im szczuplejsza figura tym zdrowiej jednak sama skóra i kości w gruncie rzeczy nie wygląda zdrowo. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bulimiczki oraz anorektyczki mimo swojej bardzo niskiej, niezdrowej wagi, przeglądając się w lustrze widzą w lustrze wciąż widzą odrażające, grube ciało. Każda młoda dziewczyna, która chce dbać o swój wygląd, a co za tym idzie o wagę, nie powinna na własną rękę stosować diet, a tym bardziej głodówki ponieważ mogą one zaszkodzić ich zdrowiu, a co najgorsze, mogą wpędzić je w bulimię lub anoreksję.

Najlepiej w tej sprawie poradzić się rodziców, którzy dostosują codzienne odżywianie do potrzeb dbającej o linię nastolatki, a także zaproponują jej właściwe ćwiczenia, które dodatkowo pomogą utrzymać odpowiednią do jej wieku wagę. Każda nastolatka powinna bowiem wiedzieć, że sukcesem dla wymarzonej wagi jest uprawianie sportów i regularne ćwiczenia. Zdrowie powinno być najważniejsze, nie warto dla szczupłej sylwetki wpędzić się w anoreksję czy bulimię ponieważ wyleczenie się z tych chorób jest naprawdę bardzo trudne, a czasem niemożliwe. Anorektyczki oraz bulimiczki do końca życia pozostaną chore, zawsze będą musiały podwójnie na siebie uważać, by choroba znów nie dała o sobie znać.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.