Zdrowy styl życia

learner-2-583388-mJak wszyscy dobrze wiedzą zdrowie to największy dar, jaki możemy otrzymać w życiu. Człowiek chory jest słaby i nie chce mu się nic robić, odechciewa mu się żyć. Jednak ludzie zdrowi nie doceniają często tego i popadają w takie nałogi jak palenie tytoniu czy picie alkoholu. Jednym z najważniejszych opcji zdrowego sposobu życia jest odpowiednio skonstruowana dieta. W Internecie możemy znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju diet. Diety te są specjalnie przystosowane dla każdej osoby, niezależnie od płci.

 

Wiele diet jest dopasowane pod tryb życia, jaki prowadzi dana osoba. Każdy zawód wymaga odpowiednio innej ilości energii, dlatego też inaczej wygląda dieta sportowca, a inaczej dieta na przykład murarza. Są również diety odchudzające. Odchudzanie to specjalne techniki, dzięki którym osoba może zrzucić zbędne kilogramy – a konkretnie zbiór kilku technik. Przede wszystkim zmiana diety na zdrowszą i mniej kaloryczną, a także odpowiednia ilość ruchu, która zwiększy spalanie zbędnych kalorii i tłuszczu.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.