Wybór odpowiedniej diety

salad-1426127-mDieta jest niezwykle ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odpowiednia dieta będzie przyczyną naszego dobrego samopoczucia, będzie utrzymywać w najlepszym stanie nasze zdrowie, a także pozwoli nam długo żyć. Należy od razu zaznaczyć, że nie istnieje dieta idealna – dla każdego z nas będzie ona wyglądała inaczej, jeżeli chcemy sięgnąć fachowej porady zawsze można udać się do dietetyka, który ustali nam jaka dieta będzie dla nas najlepsza. W swojej domowej diecie warto umieścić na pierwszym miejscu warzywa i owoce – te naturalne składniki same oczyszczą nasz organizm z nadmiaru tłuszczów zalegających często w naszych wałeczkach.

 

Należy pamiętać, aby dieta nie przekształciła się w nadmierne odchudzanie – może to być bardzo niebezpieczne, dlatego sami nie powinniśmy drastycznie ograniczać pożywienia do niezbędnego minimum. Dobra dieta pozwoli nam poczuć różnicę w samopoczuciu, zdrowiu a nawet w skórze.  Często dieta  jest podejmowana przez ludzi, którzy zostają odrzuceni przez społeczeństwo ze względu na swój wygląd – popadają oni w jeszcze większe kompleksy i koło się zamyka. Aby przywrócić dawne zdrowie naprawdę nie trzeba dużo – wystarczy dobra dieta i jak najwięcej ruchu…

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.