Środki odchudzające

Jako iż karnityna została okrzyknięta super środkiem odchudzającym, z którego zresztą mało, kto bez diety i treningu jest zadowolony, producenci odżywek i suplementów rozwinęli gałąź suplementów, jaką są spalacze tłuszczu, możemy tu zaliczyć na przykład termogeniki podwyższające temperaturę naszego ciała. Suplementem spalającym tłuszcz, oczywiście z przymrużeniem oka i według twierdzeń producenta jest także l-karnityna, suplementy z nią stały się niezwykle popularne, każdy chcący zgubić kilka kilogramów na pewno o nich słyszał.

 

L-karnityna to nazwa związku a jednocześnie bardzo często nazwa produktu do tego dodawane są różne wyrazy potęgujące wpływanie na nas tego słowa. Właśnie przez to, że na temat karnityny utarło się tyle pozytywnych opinii sprzedawcy poszli jeszcze dalej, najczęściej na aukcjach internetowych pisze, że specyfik z l-karnityną pomoże nam zgubić jakąś konkretną ilość kilogramów zazwyczaj jest to na przykład 8 czy 10kg w ciągu miesiąca. Są to liczby wzięte nie wiadomo skąd. Wymyślone chyba przez sprzedających. Karnityna nie da nam takich efektów, aż szkoda, że tyle osób nabiera się na to zamiast zainwestować w dietę.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.