Sprawdzone suplementy diety

Otóż pytanie czy warto kupić suplement zawierający l-karnityne zadaje sobie wiele osób stających przed tym wyborem, są to ludzie chcący za wszelką cenę pozbyć się kilku kilogramów, ale omijający przy okazji najlepsze i najprostsze sposoby takie jak dieta oraz trening. Można udzielić dwóch odpowiedzi osobie, która chce kupić tego typu suplement. Pierwsza to taka: jeśli nie masz zbilansowanej diety o ujemnym bilansie kalorycznym i odpowiednich proporcjach wartości odżywczych, witamin i minerałów, jesteś leniwy i nie chcę Ci się ćwiczyć nie kupuj l-karnityny, to będzie kilkadziesiąt złotych wyrzucone w błoto, dlaczego tak się stanie opisałem wcześniej.

 

Druga odpowiedź brzmi tak: jeśli masz pojęcie o dietetyce, znasz zapotrzebowanie swojego organizmu i ze swojej wagi oraz obranego celu potrafisz wyliczyć swoją dietę, lub chociaż możesz zlecić to komuś znajomemu kto się zna, jeśli jesteś gotów trzymać się tej diety codziennie a przy tym nie przeraża cię ćwiczenie 4 razy w tygodniu po około 30-40 minut, l-karnityna jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem, oprócz tego że sam będziesz spalał spore ilości tłuszczu, karnityna pomoże ci zwiększyć ten efekt o kilkanaście procent.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.