Sok z owoców noni

Sok z owoców noni powoli zdobywa światową sławę. Dzieje się tak z powodu jego cudownych właściwości. Leczy on wiele schorzeń m.in: prostatę, kaszel, raka płuc i wiele innych. Opatrunki z dodatkiem soku noni zwiększają tempo gojenia się ran otwartych i złamań. Jest on często wykorzystywany przez zawodników sportów ekstremalnych i sportów walk. Uratował zdrowie i życie wielu motocyklistów którzy podczas wypadków doznali kontuzji. Najbardziej narażeni na kontuzje są właśnie stunterzy i właśnie wśród nich sok noni cieszy się największym powodzeniem.

 

Podczas wykonywania „wheelie” można spaść z motocykla i uszkodzić sobie kręgosłup. W takich przypadkach pomaga jedynie cudowny sok noni. Kiedy wykonujemy „stoppie” możemy „przelecieć” nad kierownicą motocykla i dotkliwie okaleczyć sobie głowę. Jest wiele zagrożeń na ulicach, na które w szczególności są narażeni motocykliści. Motocykliści nieraz jednak przesadzają w wykonywaniu swoich wyczynowych tricków. Chęć popisania się jest silniejsza od zdrowego rozsądku.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.