Sekrety medycyny

medical-doctor-1314903-mKażdy człowiek był kiedyś chory, czuł wtedy wielką słabość i był zły sam na siebie, że nie doceniał czasu, w którym był zdrowy. Cała medycyna prowadzi nieustanne badania mające na celu wynalezienie coraz to nowych leków, które pomogą zwalczać choroby te groźne, jak i zwykłe przeziębienia. Medycyna dzieli się  na konwencjonalną (opartą na wszelkich badaniach lekarskich) oraz niekonwencjonalną (zwana również holistyczną, pochodzi z natury).

 

W tym artykule postaram się przybliżyć tę drugą, która wzbudza wiele sporów i kontrowersji. Jest uważana przez niektórych lekarzy za bezwartościową, choć przez innych jest popierana. Medycyna alternatywna dzieli się jeszcze na różne metody leczenie ludzi. Fitoterapia (ziołolecznictwo) powstała prawdopodobnie kilka tysięcy lat temu. Zauważone specjalne właściwości roślin przez szamanów zostały wykorzystane do usuwania różnego rodzaju bólów.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.