Regularne spacery

walking-with-dogs-1185411-mMyśląc o utrzymaniu naszego zdrowia nie możemy zapominać o regularnych spacerach. Zamiast bawić się z pilotem w ręku przerzucając kanały jeden po drugim nałóżmy buty, weźmy kurtkę na wszelki wypadek i wyruszmy na spacer szukając zdrowia. Na początku niech będą to krótkie przechadzki, ale stopniowo niech te wyprawy przeobrażają się w ciekawe wycieczki. Dzięki spacerom dostarczamy naszemu organizmowi tlenu, szczególnie poruszając się po lasach. Obok dbania o nasze zdrowie fizyczne możemy zadbać też o zdrowie psychiczne.

 

Warto na spacer wziąć naszą dziewczynę czy żonę. Spacery poprawiają wydolność naszego układu krążenia, ale przede wszystkim samopoczucie. Spacerując z dziećmi możemy wstąpić do miejsc historycznych udzielając im lekcji historii – na świeżym powietrzu budzi się ich ciekawość. Do naszych spacerów dołączmy książkę czy koc – będzie to z pewnością pożyteczne dla naszego zdrowia. Ponadto spacery są nieodzownym elementem jakiejkolwiek diety – bez ruchu odchudzanie nie ma żadnego sensu. Niezależnie od pogody czy naszego nastroju – wyruszajmy na spacery, a z pewnością nie będziemy tego żałować.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.