Komu pomoże sok z noni?

Sok noni pomaga starszym osobom. Likwiduje on bóle stawów i mięsni. Obniża także poziom cholesterolu we krwi. Sok noni jest znany też wśród kulturystów, ponieważ działa on jak naturalny gainer. Po niewielkiej dawce tego soku mamy dużo siły i chęci do ćwiczeń. Przyspiesza on też proces regeneracji mięśni po treningu. Zawiera on także białka, które zapewniają nam duże przyrosty masy mięśniowej, przy czym nie zawiera nasyconych tłuszczów. Sok noni ma działanie energetyzujące, podobne do guarany.

 

Zawiera on taurynę i kofeinę. Często stosowany jest przez maratończyków i innych sportowców, ktorzy szybko potrzebują legalnego „zastrzyku” energii. Tak, tak „legalnego”, ponieważ sok noni jest całkowicie naturalny i nie może być postrzegany jako forma nielegalnego dopingu. Polecam sok z noni wszystkim, którzy są koneserami egzotycznych specjałów, ponieważ jego wykwintny smak może zadowolić podniebienie najwybredniejszego smakosza. Nawet same owoce noni mają znakomite właściwości, które pomagają ludziom na całym świecie.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.