Jak wybrać właściwą dietę?

salad-1417140-mJak wskazują badania przeprowadzane na całym świcie, wiele osób na całym świecie cierpi na nadwagę. Jest to wielki problem na skalę światową. Rządy państw powinny zareagować na dane statystyczne. Według nich bardzo duży odsetek ludzi, w każdym państwie, stanowi ogół osób z nadwagę. Coraz częściej się zdarza, że już u młodych dzieci zauważana jest otyłość, co jest bardzo niepokojącym zjawiskiem. Osoby dojrzałe propagują odchudzanie oraz diety. Dieta to dobry sposób na stracenie zbędnych kilogramów, gdy jest dobrze ułożona.

 

W kolorowych czasopismach często zamieszczane są różnego rodzaju diety. Mogą one, choć nie muszą, choć nie muszą wywołać u nas pożądany efekt, czyli stratę kilogramów. Jednak są i takie diety, które nie są układane przez specjalistów i mogą prowadzić do problemów zdrowotnych. Dlatego należy się poważnie zastanowić przed rozpoczęciem diety, ponieważ może ucierpieć na tym nasze zdrowie. Jeśli chcemy zacząć tracić kilogramy, musimy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.