Jak osiągnąć atrakcyjną sylwetkę?

beautiful-fitness-woman-doing-stretching-exercise-1421484-mIstnieje wiele środków mogących ułatwić nam redukcje zbędnej tkanki tłuszczowej, lecz nie należy zapominać, że są to tylko dodatki. Wszystkie preparaty oczywiście te sprzedawane bez recepty możemy bez problemu dostać w aptece lub na aukcjach internetowych, należy jednak odróżnić suplementy o prawdziwym realnym działaniu od wymyślnych „cudownych preparatów”. Jednym z popularniejszych, głównie w śród sportowców preparatem wspomagającym spalanie tłuszczu są termogeniki. Ich skład opiera się na naturalnych produktach.

 

Mają one za zadanie, pobudzić, oraz jak sama nazwa wskazuje, podnieść temperaturę naszego ciała. Przez te dwie czynności stajemy się bardziej zmotywowani, czujemy siłę do treningu. Dzięki podwyższonej temperaturze ciała spalamy więcej tkanki tłuszczowej nawet już po zakończeniu treningu. W skład takich produktów zazwyczaj wchodzi czerwona herbata, pomagająca spalać tkankę tłuszczową, oraz kofeina i guarana podnoszące energię oraz temperaturę ciała. Są to jedne ze skuteczniejszych preparatów, oczywiście wtedy, kiedy mamy odpowiednią dietą oraz trening.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.