Dieta 1000 kalorii

Wśród wielu różnych diet często trudno jest znaleźć naprawdę dobre rozwiązania, które są przygotowane z myślą nie tylko o szybkim pozbyciu się kilogramów, ale także o zachowaniu zdrowia. Jednym z wyjątków jest na pewno dieta 1000 kalorii. Nie da się ukryć, że jest ona dosyć restrykcyjna, a 1000 kalorii to raczej niewiele. Jednocześnie jednak jest ona tak przygotowana, żeby dostarczyć organizmowi wielu wartościowych substancji.

Dzięki temu można dosyć szybko zauważyć spadek wagi i jednocześnie nie obawiać się niedoborów witamin i minerałów, które często pojawiają się w czasie odchudzania. Komu zatem można polecić dietę 1000 kalorii? Na pewno wszystkim osobom, którym zależy nie tylko na idealnej sylwetce, ale także na zdrowiu. Przestrzeganie diety 1000 kalorii może stworzyć pewne problemy, na przykład w związku z pracą i koniecznością różnych wyjazdów. Nie raz ogłasza się przetargi na wyżywienie, jednak nie ma sensu robić oddzielnego przetargu tylko dlatego, że ktoś jest właśnie na diecie.

Comments are closed.

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.