Zasady zdrowego odchudzania

Chcąc stracić na wadze, trzeba stosować się do kilku bardzo ważnych wskazówek. Ważne jest, by spożywać od 4-5 posiłków dziennie, w odstępie od 3-4 godzin. Każda potrawa powinna zawierać białko, warzywa i węglowodany złożone. Posiłki powinny być niewielkie, lecz częste. W ten sposób głód jest cały czas zaspokojony. Na samym początku trzeba zmienić nawyki żywieniowe i znaleźć błędy, które natychmiast trzeba wyeliminować. Ważne w diecie jest to, by jeść powoli i nie przejadać się, pozostawiać uczucie niedosytu. Oznaka sytości pojawia się dopiero po 20 minutach od rozpoczęcia posiłku. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna, warto ćwiczyć codziennie po 40 minut lub 3 razy w tygodniu po 1, 5 godziny.

W zdrowym odchudzaniu trzeba stosować produkty zdrowe, nieprzetworzone i świeże, a unikać gotowych dań, fast foodów, czy dań z torebek. Najkorzystniejsze podczas gotowania będzie gotowanie na parze, duszenie bez dodatku tłuszczu, pieczenie oraz grillowanie bez tłuszczu. Codzienne śniadanie jest bardzo ważne w zdrowym odchudzaniu. Pobudza metabolizm do działania na cały dzień. Nie wolno z kolei podjadać między posiłkami, zamiast tego można pić wodę lub jeść świeże warzywa. Należy starać się przyzwyczaić swój organizm do kierowania przyjmowania posiłków i rozróżniać, czy jest się głodnym, czy tylko pojawia się ochota.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.