Sposoby na przyspieszenie spalania kalorii

Śniadanie przede wszystkim zagwarantuje dobry dzień oraz rozpocznie proces przeprowadzania metabolizmu. Okazuje się, że kofeina zawarta w kawie, czekoladzie, orzeszkach, coli czy kakao przyspiesza metabolizm. Ważne jest, by pić bardzo dużo wody mineralnej. Około 1, 5 litra dziennie może wpłynąć bardzo korzystnie na organizm. Woda usuwa toksyny nagromadzone w organizmie. By nie spowolnić procesu przemiany materii z pewnością należy unikać stresu. Stres powoduje również uczucie głodu. W takiej chwili warto się zrelaksować. Oprócz wody warto również pić zieloną herbatę, która przyspiesza metabolizm, ale też smakuje.

Podczas ładnej pogody, zamiast jazdy samochodem czy poruszania się innymi środkami komunikacji miejskiej, warto przerzucić się na rower, jeśli jest taka możliwość. Aktywność jest wskazana, więc warto zrobić to dla samego zdrowia. Zamiast ciastka czy chipsów po ciężkim dniu pracy, za przekąskę może posłużyć naturalny jogurt, który bardzo dobrze wpływa na działanie jelit. Warto pamiętać o jedzeniu warzyw oraz owoców, które dostarczają sporo witamin, a przy tym bardzo dobrze smakują. W swoim menu, przynajmniej raz w tygodniu nie można zapomnieć o rybach, które zawierają kwasy omega i są bardzo zdrowe.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.