Schudnąć przed urlopem

Po okresie zimowym u większości ludzi kondycja jest osłabiona, ciało troszkę nabrało kształtów, a urlop się zbliża. Najczęściej duży problem pojawia się u pań w okolicach ud oraz brzuszek. Chcąc pozyskać figurę, o której marzy każda kobieta, trzeba się nieźle napracować, żeby były efekty. Dlatego też trzeba dobrze się odżywiać i co nieco poćwiczyć. Trzeba pamiętać o tym, by jeść tyle ile organizm potrzebuje, najważniejsze jest, by się nie przejadać i dbać o to, by posiłki nie były ciężkostrawne, szczególnie przed pójściem spać. Zycie jednak wystawia nas na próbę i kusi na różny sposób.

Ofert produktów niezdrowych jest tyle, że na każdym kroku można się z nimi spotkać. Kto ma silną wolę- nie ulegnie pokusie. Jednak ci ze słabszą wolą, mogą sobie nie poradzić. Nie dość, że magazynowanie tłuszczu jest rzeczą naturalną, to jedzenie niezdrowych produktów tylko powiększa problem. Sposób odżywiania się jest niezwykle ważnym aspektem, jeśli chce się w szybkim tempie stracić kilogramy. Proces odchudzania przede wszystkim powinien być stabilny, bez uczucia głodu i osłabienia. Ważne, by w diecie znalazły się wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Oprócz tej podstawy, bardzo ważna jest aktywność fizyczna, bez której redukcja tkanki tłuszczowej może się nie udać.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.