Odchudzanie a alergia

Mający alergię muszą przede wszystkim dopasować własny sposób odżywiania do rodzaju alergii. Osoby z alergią pokarmową na całe życie będą musiały wyeliminować pewne pokarmy i produkty ze swojego jadłospisu. Oczywiście mogą one stosować diety odchudzające. Ważne, by diagnoza alergii była zrobiona bardzo dokładnie i odpowiednio. Fachowcy z pewnością precyzyjnie określą pokarmy, które wywołują alergię. Przez to nie trzeba rezygnować z całej grupy pokarmów, ale wyłącznie z poszczególnych produktów. Dietę odchudzającą dla alergika powinien komponować dietetyk, gdyż ten znając produkty, na jakie uczulony jest pacjent, układa dietę tak, by dostarczała wszelkich potrzebnych witamin i minerałów.

Fachowiec z pewnością doradzi, jak zastąpić produkty uczulające pacjenta. Alergicy pokarmowi powinny stosować racjonalne odchudzanie, po którym nie wystąpi efekt jo-jo. Aby stosować dietę racjonalnego odżywiania trzeba spożywać regularne posiłki co 3-4 godziny. Posiłki nie powinny być duże. Trzeba jeść po mniej, by żołądek się skurczył i w niedługim odstępie czasu. Z pewnością należy pić dużo wody mineralnej, zielonej herbaty, które wspomagają spalić zbędne kilogramy i oczyszczają organizm z toksyn. Pełnoziarniste pieczywo oraz kasza jęczmienna, gryczana i ryż brązowy są jak najbardziej wskazane. Nie należy zapomnieć także o warzywach i owocach, najlepiej surowych, jeśli jest taka możliwość. Pomijać należy słodycze. A najważniejsza jest aktywność fizyczna.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.