Czekolada podczas odchudzania?

Wiele osób z pewnością chciałoby usłyszeć, że podczas odchudzania można jeść dowolną ilość czekolady. Słodycz ta nie do końca jest zła, ale nie powinno się jej nazbyt spożywać. Czekoladę tworzy się z ziaren kakaowych, w większości, których znajdują się czynne związki chemiczne, które mogą wpłynąć na zdrowie człowieka. Czekolada posiada również mniejsze ilości potrzebnych dla zdrowia związków, dlatego lepiej sięgać po czekolady gorzkie, mające największą ilość kakao. Nadmierne spożywanie tej słodyczy jest niezdrowe, ta zawiera bardzo dużo kwasów, tłuszczów, które mogą mieć wpływ na gospodarkę lipidową.

Dlatego trzeba zważać na ilości. Czekolada zawiera w sobie flawonoidy, które pomagają w obniżeniu ciśnienia krwi, zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy, zawału lub udaru. Czekolada bogata w związki sprawia, że po zjedzeniu kostki, ma się uczucie błogości. Oprócz dopaminy zawiera w sobie kofeinę i teobrominę, które również wprowadzają w błogi stan, dlatego czasami po zjedzeniu całej tabliczki organizm jest bardziej pobudzony. Teobrominę wykorzystuje się do produkcji suplementów diety na zmniejszenie masy ciała. Czekolada posiada jak najbardziej dobre właściwości, które mogą pomóc organizmowi, jednakże trzeba za każdym razem znać umiar.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.