Skuteczne odchudzanie

Moda narzuca nam dziwny styl. Kobiety idealne zdaniem wielu projektantów to kobiety prawie całkowicie pozbawione ciała. „Nadwaga” to słowo całkowicie zabronione w świecie mody. Modelki bardzo często stosują różnego rodzaju odżywki. Starają się one znaleźć sposób na skuteczne odchudzanie tak, aby w końcu mogły zjeść całkowicie smaczny i pożywny posiłek. Co gorsza ten obraz kobiety utrwala się na stałe w świecie. Wiele kobiet dąży właśnie do takiego ideału kościstego człowiek tylko po to, aby móc się podobać większej ilości mężczyzn. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę mężczyźni nie lubią tego typu kobiet. To znaczy jest pewien odsetek, którym na pewno coś takiego się podoba ale jest też wielu mężczyzn, którzy uważają, że lepiej mieć kobietę nieco bardziej kształtną, aby jak sami mówią „było ją za co złapać”. Porównanie to może i jest nieco szowinistyczne ale i jak najbardziej prawdziwe. Kobieta powinna być po prostu sobą a nie starać się przypodobać komuś na siłę, bo ważne jest to co ona sama o sobie myśli a nie to co myślą o niej inni.

 

Waga jest tematem, który niejednej kobiecie spędza sen z powiek. Kobiety mają to do siebie, że zauważają rzeczy, których nikt poza nimi samymi nie dostrzega. Nadwaga, która jak się wydaje ciągle im towarzyszy bardzo często jest czymś wyimaginowanym, czym nie powinny się one w ogóle przejmować. Bezsensowne są więc suplementy zażywane przez nie regularne. Nic też nie da dieta odchudzająca, gdyż organizm ma dokładnie tyle tłuszczu ile jest mu potrzebne i nie będzie chciał oddać tej reszty, która w nim została.

Kobiety takie mogą w jakiś sposób zachorować. Nadmierne pozbywanie się wagi nie jest dobre ani dla ich organizmu ani dla ich zdrowia. Dziwne, wymyślone kilogramy, których tak naprawdę nie ma nie powinny mieć wpływu na samopoczucie wielu kobiet a jednak dzieje się zupełnie odwrotnie. Wiele z nas kobiet wmawia sobie coś co nie jest prawdą lub widzi w lustrze coś co jest tylko ich wyobrażeniem a czego tak naprawdę wcale nie ma. Takie podejście do życia jest chore i wcale nie uszczęśliwi kobiet a wręcz przeciwnie sprawia, że popadają one w kompleksy.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.