Nadwaga to choroba

Masa kobiet narzeka na swoją wagę co mężczyzną wydaje się bardzo dziwnym zjawiskiem, gdyż oni nie widzą problemu. Mężczyźni są wzrokowcami i jako tacy na pewno powiedzieli by nam, że niestety grozi nam nadwaga jeżeli dalej będziemy jadły to co jemy. Chcemy być piękne dla mężczyzn a jednak nie słuchamy kiedy mówią nam, że nie ma czegoś takiego jak skuteczne odchudzanie a jeżeli nawet jest to wcale nie jest nam potrzebne, gdyż nie kwalifikujemy się do grupy uznawanej jako osoby otyłe. Mężczyźni bardzo często dziwią się i irytują zarazem kiedy kobieta odmawia pójścia na dobrą kolację, bo akurat się odchudza i przyjmuje jakieś suplementy. W sumie nie ma się co dziwić naszym panom, gdyż z wielu badań wynika, że większość kobiet, która się odchudza wcale nie powinna tego robić. Kobiety te mają wagę idealną i tylko im się wydaje, że coś jest nie w porządku i że należy zacząć działać, bo inaczej koniec będzie marny. To kobiety w większości stwarzają sobie mit kobiety o idealnych wymiarach, która przecież nie ma nic wspólnego z żadną rzeczywistością w jakiej my żyjemy.

W Polsce mamy do czynienia z coraz lepiej rozwijającą się gałęzią nazwijmy to „odchudzania”. Mam tu na myśli rozwinięcie pod względem większej ilości wykwalifikowanych osób, które pomogą nam walczyć z naszym problemem, a także z szeregiem odżywek czy suplementów diety, które wspomagają nasze odchudzanie. Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że powinno się odchudzać i chce zasięgnąć rady eksperta, który poleci im sposoby na skuteczne odchudzanie. Jedną z takich osób, oprócz dietetyka oczywiście, jest trener personalny. Jest to osoba, która ułoży nam plan naszej diety lub poleci obozy rowerowe lub innego tego typu zabiegi lub wczasy, które pomogą nam zrzucić tych parę kilogramów, które przybyło nam po zimie. Trener ten wesprze nas również dobrym słowem. Nic więc prostszego jak udać się do takiego człowieka, którego znajdziemy w każdym większym mieście, aby poradził nam co tak naprawdę mamy zrobić, aby rzeczywiście schudnąć parę zbędnych kilogramów i na powrót zmieścić się do swoich ulubionych niegdyś spodni czy spódnicy.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.