Dieta a ćwiczenia

Jeśli zależy ci na tym, aby zrzucić parę kilogramów, to z pewnością będziesz się wyrzekać jedzenia. Jednak, jeśli chodzi o odchudzanie, to nie można mieć takiego podejścia, ze się głodujesz. Bo wygłodzony organizm prędzej czy później będzie się domagał jakiegoś posiłku, co może spowodować nagłe obżarstwa i napady. Dlatego trzeba jeść normalnie, ale z pewnym ograniczeniem i w mniejszych porcjach. Oczywiście należy dodać do tego ćwiczenia i efekt będzie murowany. Początkowo, jeśli organizm odczuwa, diametralną zmianę w odżywianiu się, co oznacza, że ilość przyjmowanych kalorii jest mniejsza, to zaczyna spalać i gubić tłuszcz. Jednak po pewnym czasie zaczyna się przyzwyczajać i nie widać  kolejnych postępów. Więc co należy zrobić? Należy przede wszystkim ćwiczyć.

Zmniejszenie ilości jedzenia w połączeniu z ćwiczeniami sprawią, że efekty będą na pewno widoczne po niedługim czasie. Nie po dniu, nie po dwóch, ale po tygodniu na pewno. Chociaż często zdarza się tak, że u niektórych tydzień głodówki nic nie daje. Ale do odchudzania się trzeba cierpliwości. Im dłużej będzie się nad tym pracowało, tym lepiej. Długotrwałe odchudzanie się utrzyma się dłużej, niż raptowny spadek wagi. Przy pierwszym etapie odchudzania się należy również wiedzieć, że spadek kilogramów, to może być utracenie wody z ludzkiego organizmu. Ale mimo wszystko, każdą dietę, ograniczenie jedzenia należy łączyć z ćwiczeniami. Ale uwaga!  Większy wysiłek, spalanie większej ilości kalorii, co się wiąże z tym, że może być większe uczucie głodu. I też nie można nadrabiać utraconych kalorii zajadaniem się na wieczór czy podjadaniem batonikami. Może się to wiązać z większą chęcią na cukry, których organizm się domaga przy dużym wysiłku. Jeśli chodzi o dietę białkową, o które była mowa powyżej, to jeśli będzie się uprawiało za dużą ilość sportu zwłaszcza wpływającą na rozrost mięśni, to efekt może być odwrotny. Białko jest dobre właśnie na rozrost mięśni, dlatego jest podstawowym składnikiem kulturystów. Jednak kobiety w przeważającej większość nie chcą mieć za bardzo rozbudowanych mięśni.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.