Co jeść, by schudnąć?

Wielu z nas jest niezadowolonych ze swojej wagi. Zwykle brakuje nam motywacji do tego, by zacząć się odchudzać. Boimy się przejść na dietę, podczas której będziemy głodni. Nie ma jednak takiej potrzeby, by podczas diety głodować. Wystarczy dobrać odpowiednie produkty, dzięki którym odchudzanie będzie o wiele łatwiejsze. Dietetycy zalecają jedzenie owsa, który jest bogaty w błonnik, a co za tym idzie, daje uczucie sytości na dłużej. Warto kupić płatki owsiane, które można spożywać na śniadanie z innymi dodatkami, takimi jak na przykład świeże owoce. Takie śniadanie nie tylko zasyci cię na dłużej, ale będzie pełne zdrowych witamin. Kolejnym dobrym wyborem, który zasyci cię na dłużej i który nie posiada dużo kalorii jest awokado. Owoc ten zalecany jest wszystkim osobom, które są na diecie. Jeżeli chcesz schudnąć ze swojej diety powinieneś wyeliminować tłuste mięso, jakim jest mięso wieprzowe i zastąpić je czymś innym. Jeżeli nie chcesz rezygnować z mięsa możesz je zastąpić chudym mięsem na przykład mięsem drobiowym. Najlepiej będzie jednak, gdy przerzucisz się na ryby, które nie tylko są mniej kaloryczne ale też o wiele bardziej zdrowe. Ryby najlepiej przygotowywać w piekarniku bez dodatku tłuszczu lub na grillu. Ryba pieczona na oleju nie jest dobrym wyborem. Warto wybrać na przykład tuńczyka, który jest bardzo sycący.

Na tuńczyka możesz znaleźć bardzo wiele sposobów. Możesz zrobić z niego sałatkę lub zrobić pyszną pastę na kanapki. Brokuł to kolejne warzywo, które zalecane jest nie tylko osobom na diecie, ale również tym, które chcą dbać o swoje zdrowie. Brokuł jest bardzo zdrowym warzywem, a do tego posiada właściwości antyrakowe. Ponadto brokuły zawierają bardzo mało kalorii. Jeżeli nie chcesz stracić cennych składników odżywczych, nie powinieneś gotować brokułów dłużej niż 10 minut. Osoby odchudzające się nie powinny spożywać ziemniaków. Zdecydowanie lepiej jest je zastąpić czymś innym. Dobrym wyborem jest ciemny ryż lub ciemna gruboziarnista kasza. Jeżeli nie smakuje ci sam ryż, możesz go wymieszać z warzywami, wtedy na pewno będzie o wiele smaczniejszy.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.