Zdrowa dieta jako sposób na odżywianie.

image Słowo dieta najczęściej kojarzy się z odchudzaniem, ale nie dotyczy tylko kwestii związanych z redukcją wagi. Jest również sposobem odżywiania wielu ludzi. Zdrowa dieta to przede wszystkim dieta wybrana mądrze. Rodzajów diet jest wiele a typowe opierają się na jedzeniu dużej ilości owoców i warzyw, jedzeniu produktów niskoprzetworzonych, niskim spożyciu tłuszczu, niskim spożyciu węglowodanów, spożywaniu węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym oraz jedzeniu mniejszych porcji, ale częściej. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest całkowite zaprzestanie jedzenia, czyli tak zwana głodówka, która może być przyczyną wielu chorób. Przy wyborze diety warto zasięgnąć rady specjalisty, który ukończył studia na kierunku dietetyka, aby odpowiednio ustalił jakie pokarmy poprawią nasze samopoczucie i będą dla nas odpowiednie. Catering dietetyczny w Warszawie i innych miastach cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiele osób korzysta z takich usług, bo sami nie mają czasu, albo zdolności kulinarnych na przygotowanie zdrowego i dietetycznego jedzenia.

Comments are closed.

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.