Wpływ aktywności fizycznej na sylwetkę

Oczywiście najlepszym połączeniem właściwego odżywiania jest ruch, czy to na siłowni, czy na świeżym powietrzu, czy też wysiłki fitness. Każda z tych form będzie dobra, aby móc ćwiczyć i ruszać się. Ważne są również wszelkie ćwiczenia ciała, czy to gimnastyczne, bardziej ruchowe, czy też nawet joga, ponieważ rozciąga ona mięśnie, i pobudza organizm do lepszego funkcjonowania. Można oczywiście również prawidłowo się odżywiać, ale jeszcze oprócz tego łykać jakieś suplementy diety, pod warunkiem że skonsultuje się to z lekarzem lub diabetologiem.

 

Właściwie zbilansowana dieta, właściwe odżywianie sprawia, iż organizm funkcjonuje prawidłowo, ma wiele obronnych mechanizmów, które przeciwdziałają wszelkim chorobom, a ponadto nie tyje się. Jeśli natomiast brak wiedzy o właściwym żywieniu, lub co gorsza całkowita ignorancja, wówczas może doprowadzić to do wielu chorób, między innymi może pojawić się zgaga, zaparcia, niestrawność, a co gorsze choroba wrzodowa, miażdżyca, zakrzepy, a nawet może rozwinąć się rak jelita grubego, czy też trzustki i żołądka. Zatem lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć i zwracać pilną uwagę na to co się je, a ponadto jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu i ćwiczyć, bo ruch to także zdrowie.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.