Reakcja organizmu na diety

Każdy organizm jest trochę inny i inaczej reaguje na spożywane posiłki, a powstawanie konkretnych diet ma związek z osobistymi przeżyciami ich twórców. I tak na przykład dieta niełączenia powstała dzięki doświadczeniom pewnego lekarza, który miał problemy zdrowotne. Dieta ma korzenie w medycynie naturalnej i jak sama nazwa wskazuje polega na niełączeniu konkretnych produktów. Lekarz który jest twórcą tej metody odchudzania miał problemy z nerkami, i nikt nie potrafił go wyleczyć.

 

Doktor metodą prób i błędów doszedł do wniosku, że niektóre potrawy po złączeniu ze sobą dłużej się trawią i są mniej przyswajalne przez organizm. W związku z tym wszystkie produkty podzielił na trzy grupy. Dieta niełączenia polega na jedzeniu podczas jednego posiłku produktów tylko z jednej grupy. Jeśli na przykład mamy ochotę na mięso to powinniśmy je zjeść samo, bez ziemniaków lub warzyw. Głównym założeniem jest nie łączenie ze sobą produktów z grupy białkowej i węglowodanowej.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.