Jak rozsądnie pozbywać się kilogramów?

Rozsądne pozbywanie się zbędnych kilogramów jest procesem długotrwałym i wymagającym od nas sporego zdeterminowania. Nie zawsze mamy tyle czasu żeby osiągnąć idealną sylwetkę, w związku z tym bardzo popularne stały się szybkie diety. Zdecydowanie należy do nich dieta Kopenhaska, trwa ona tylko 13 dni i jest bardzo skuteczna. W zależności od wagi wyjściowej możemy schudnąć na niej nawet kilkanaście kilogramów.

 

Podstawowym założeniem diety jest naprawienie naszego metabolizmu oraz przyzwyczajenie naszego organizmu do szybszego trawienia. Dieta Kopenhaska składa się tylko z trzech posiłków dziennie a ich wartość kaloryczna jest bardzo niska. Bardzo ważnym założeniem jest dokładne stosowanie się do założeń jadłospisu, nie wolno nam samodzielnie zamieniać kolejności dni. Menu jest tak opracowane żeby pomagało nam skutecznie schudnąć. Dieta jest bardzo rygorystyczna nie powinna być stosowana częściej niż dwa razy w roku, a osoby starsze, matki karmiące lub osoby chore powinny o niej zapomnieć.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.