Dieta na przytycie?

Otyłość to bardzo poważna choroba, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o odchudzaniu się powinniśmy skonsultować nasz przypadek z lekarzem specjalistą, każda dieta powinna być indywidualnie opracowana. Jeśli jednak nasza nadwaga nie jest zbyt duża a jeśli po prostu nie możemy dopiąć się w spodnie, które jeszcze kilka miesięcy temu były na nas dobre to samodzielnie możemy przejść przez proces pozbywania się nadmiernych kilogramów.

 

Dieta która nie jest zbyt obciążająca dla naszego organizmu to dieta jogurtowa, od dawna wiadomo już że produkty nabiałowe doskonale wpływają nie tylko na nasze kości, ale także na nasze hormony i cały organizm. Dieta jogurtowa oczyszcza nasze ciało z toksyn i pozwala nam lepiej się poczuć. Spożywa się na niej pięć regularnych posiłków dziennie, wszystkie potrawy są lekkostrawne a ich bazą są produkty nabiałowe. Nie oznacza to jednak że jadamy tylko i wyłącznie jogurty i maślanki, możemy spożywać także chude ryby i mięsa, które są gotowane i na przykład skrapiane sokiem z cytryny.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.