Dieta na płaski brzuch

Istnieje kilka dietetycznych zasad pomagających pozbyć się zbędnego tłuszczyku z brzucha. Cała filozofia polega na tym, aby spożywać produkty zalecane, a unikać tych produktów, które mają właściwości wzdymające. Głodówka na pewno nie jest dobrym wyjściem, należy jeść 5 posiłków dziennie, zachowując między nimi wyraźne przerwy. Najlepiej dostarczać organizmowi d 1000 do 1200 kcal. Istnieje lista produktów, które sprzyjają w walce o płaski brzuch. Są to: produkty mleczne zawierające żywe kultury bakterii oraz gotowane lub grillowane chude mięso i ryby, płatki owsiane i siemię lniane, orzechy, jabłka, chudy nabiał.

Należy także wypijać codziennie minimum 1, 5 litra niegazowanej wody mineralnej. Wskazane jest także picie jogurtów z żywymi kulturami bakterii oraz stosowanie ziół, które przyśpieszają trawienie i łagodzą wzdęcia - majeranek, gorczyca, pieprz. Unikać natomiast trzeba soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, gazowanych napojów, słodyczy, Fast fordów, dań smażonych. Oczywiście, aby mieć płaski brzuch, trzeba też ćwiczyć.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.