Czy zastapić słodycze na diecie?

Decydując się na dietę musimy bezwarunkowo pożegnać się z wszelakimi słodyczami. Nie jest to jednak wyzwanie łatwe, ponieważ słodkości to ulubiony przysmak większości osób. Czasami od samego patrzenia na nie, nabieramy ochoty na ich zjedzenie. Jednak warto zastąpić je zdrowymi i naturalnymi produktami, ponieważ nie po to męczymy się i ćwiczymy, aby zaprzepaścić efekty. Zamienniki słodyczy nie są tak kaloryczne i na pewno wyjdą nam lepiej na zdrowie. Zatem jeśli przyjdzie nam nieodparta chęć na cos słodkiego, warto sięgnąć np. po owoce. Należy jednak jeść je z umiarem, ponieważ również zawierają cukier. Równie dobrymi środkami zastępczymi są warzywa, a w szczególności marchewka.

Jest słodka w smaku, a ponadto zawiera mnóstwo witamin. W chwilach słabości można także sięgnąć po orzechy, które przynoszą dużo korzyści dla naszego organizmu lub musli, czyli pyszną mieszankę zbóż i suszonych owoców. Można także samemu w domu upiec ciasteczka owsiane lub batoniki zawierające miód zamiast cukru.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.