Czy warto pójść do dietetyka

Jeśli podejmowane przez ciebie próby odchudzania się nie przynoszą pożądanych efektów, warto rozważyć wizytę u dietetyka. Dietetycy specjalizują się w doborze indywidualnego sposobu żywienia dla każdego pacjenta. Dietetyk ustala dietę uwzględniając stan twojego zdrowia, wiek, płeć, aktywność fizyczną, nawyki, cele. Najpierw przeprowadza wywiad, bada stan naszego zdrowia, a dopiero później może przygotować dla nas odpowiednią dietę. Dba nie tylko o utratę zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim o twoje zdrowie. Uczy zdrowym nawyków żywieniowych na całe życie.

Zaproponowana przez dietetyka dieta, a właściwie racjonalny sposób żywienia, to nie głodówka, ani pasmo wyrzeczeń. Dietetyk określi błędy w twoim odżywianiu i pomoże ci je wyeliminować. Jego rola nie kończy się tylko na ustaleniu odpowiedniej diety. Później także kontroluje postępy oraz stan naszego organizmu i ewentualnie zmienia zalecenia. Tak więc jak najbardziej warto udać się do tego specjalisty po pomoc w walce z kilogramami.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.