Tanio i szybko

Bardzo powszechnym sposobem na szybkie zjedzenie dobrego i ciepłego posiłku, jest jedzenie tzw. fast foodów. Chyba każdy wie co to jest. Nie można zaprzeczyć, że jest to bardzo niezdrowe, ale z drugiej strony dostarcza bardzo dużo smaku i sprawia, że możemy zaoszczędzić dużo wolnego czasu. Przykładowo, wracamy z zajęć (jest to najlepsze rozwiązanie dla studentów, którzy lubią zjeść tanio, szybko, i smacznie), to nie chce się iść do domu i gotować obiad. Zwłaszcza, że trzeba jeszcze kupić składniki, aby go przygotować. Dlatego, zanim zaspokoimy głód i będziemy mogli się najeść, to czeka jeszcze długa przeprawa przez przygotowania. Jednym z miejsc, w którym można zjeść tanio, szybko i smacznie jest znany wszystkim MC Donald’s. Kolejny przykład to KFC. Początkowo większą popularnością cieszył się pierwszy bar, który został wspomniany. Oczywiście, oba zostały zapoczątkowane na zachodzie, dopiero później zaczęły się cieszyć taką sławą w Polsce. We wszystkich dużych miastach Polski jest to bardzo powszechne spotkać lokale tej sieci. Mało tego. Są one coraz bardziej rozbudowywane i rozpowszechnianie, nawet w tych większych miastach. Można powiedzieć, że narodziła się mała rywalizacja między tymi dwoma firmami, gdyż obie cieszą się dużą popularnością. I teraz zależy od tego, czym można zachęcić do siebie klienta. Dlatego zawsze pojawiają się jakieś nowe promocje posiłków. Jednak, jeśli ktoś już ma swoje ulubione posiłki i pewne przyzwyczajenia, to nie będzie chciał on zmienić lokalu tylko z tego względu, że ta druga firma wprowadziła coś nowego. Należy pamiętać i przede wszystkim wiedzieć, że częste spożywanie takich posiłków może źle wpłynąć na ludzki organizm.

Może także powodować tycie. Jeśli nabierzemy za częstych nawyków odżywiania się w tym miejscu, to jest to jak uzależnienie. Hamburgery i tortille w bardzo dużym stopniu potrafią człowieka uzależnić. Im częściej spożywasz, tym jeszcze częściej chcesz. Wiadomo, ze smak może dać naprawdę wiele przyjemności, ale wszystko powinno się odbywać z umiarem. Co za dużo, to niezdrowo.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.