Rodzaje diet

Jest wiele diet, które umożliwiają zrzucenie zbędnych kilogramów. Każda z diet jest oparta na innej zasadzie i też nie do każdego z nas się nadaje. Najlepiej jeśli będzie po części przystosowana do naszych nawyków żywieniowych i kubków smakowych. Jeśli ktoś nie lubi w ogóle nabiału, to nie ma sensu, by zaczął stosować dietę białkową, inaczej określoną Dietę Dukana. Polega ona na tym, że w początkowym etapie odchudzania można spożywać tylko w białko. W dodatku nie można jeść nic smażonego. W tej sytuacji menu może występować pierś z kurczaka i dużo ryb, które muszą być koniecznie przygotowane na parze. Jeśli jest więcej czasu, to można sobie urządzić potrawę w piekarniku. Początkowo nie można białka łączyć nawet z warzywami, gdyż zawierają one cukry. Dieta ta polega na całkowitym zrezygnowaniu ze słodyczy. Dlatego dla osób, który jest bardziej ciężko zrezygnować z całkowitego przyjmowania węglowodanów, może być bardzo ciężko przystosować się do tej diety. Dlatego, dla takiej osoby właściwsza mogłaby się okazać dieta wysokowęglowodanowa.

Niestety, nie polega ona na jedzeniu słodyczy, ale jest w niej dopuszczalna wysoka dawka przyjmowania cukrów. Przede wszystkim można, a nawet trzeba jeść dużo owoców. Jeszcze innym rodzaje diety, jest jedzenie tłustego i smażonego mięsa. Jest to zastanawiające jak bardzo skrajne są diety. Ale po przeanalizowaniu ich, można dojść do wniosku, że najważniejsze jest, by nie łączyć pewnych składników. Tak jak nie powinno się łączyć białek i węglowodanów, bo wtedy się one łatwiej odkładają w postaci tłuszczów. Jedzenie mięsa bez tuczącego sosu i ziemniaków, nie zadziała na ans tak jakbyśmy połączyli te wszystkie składniki. Jeśli chcemy się poczuć bardziej syci po zjedzeniu obiadu, to ważne, aby do każdego dania dodawać dużą porcję warzyw, które są lekkie, zdrowe, mają mało kalorie, a mogę zaspokoić uczucie głodu. Jeśli ważny jest dla nas wygląd i talia to powinniśmy unikać jedzenia smażonego, zastępować je jedzeniem gotowanym i przygotowywanym na parze.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.