Jak dbać o linię?

Gdy naoglądamy się wspaniałych kobiecych kształtów w telewizji czy w gazetach, w których na każdym roku widać przepiękne gwiazdy: aktorki, piosenkarki czy jeszcze inne sławne osobistości, to zawsze rzuca nam się w oczy ich wspaniały wygląd. Wtedy zastanawiamy się, jak one  to robią. W myślach się zastanawiamy „Mimo takiego wieku, tak dobrze się trzymają”. Ale czy dla tej myśli dodajemy kolejną? Tak naprawdę wiele osób nad tym pracuje, nie tylko one same. Wiąże się to z dużymi kosztami i poświęceniem. Osobisty dietetyk, specjalne przygotowane dania, które nie są robione tanio i szybko, ale muszą być odpowiednio odżywcze.

Kolejna osoba, która pomaga zadbać o wygląd to osobisty trener, który każdego dnia wymyśla dla celebrytki ćwiczenia i wyciska z niej ostatnie poty. Jest oczywiste, że gwiazdy muszą wyglądać wspaniale ze względu na ich medialną osobowość, ale gdzie jest czas na ich życie prywatne. Dla nas się to nie liczy. My po prostu chcemy osiągnąć efekt, taki jak one i dlatego męczymy się z różnego rodzaju dietami i wyrzeczeniami. Jednak dla zwykłych ludzi nie jest to takie potrzebne. Można się cieszyć życiem, jeść to na co się ma ochotę, a jednocześnie nie rezygnować ze sportu. To właśnie ruch jest najlepszym rozwiązaniem.

Nawet dla osób, które potrafią i lubią dużo zjeść, to uprawianie dużej ilości sportu nie będzie powodowało większych skutków ubocznych w postaci zbędnego tłuszczyku. Najlepszym momentem, aby zacząć nad sobą pracować jest czas, kiedy robi się ciepło. Wtedy łatwiej się zmobilizować i zacząć biegać. Jeśli aż tak tego nie lubimy robić, to można zacząć jeździć na rowerze. Przykładowo, zamiast do szkoły na zajęcia jechać autem lub autobusem, to można się przejść lub właśnie pojechać na rowerze. Innym zamiennikiem może być chodzenie po schodach do mieszkania, a nie jeżdżenie windą. Ważny jest również styl odżywiania się. Unikać smażonego jedzenie, słodyczy czy bardzo tłustych posiłków. Jak widać jest wiele sposobów na samodzielne dbanie o dobrą figurę.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.