Co na szybki obiad?

Większość z nas boryka się z problemem, który wiąże się z niechęcią do gotowania obiadów. Można to określić jako lenistwo, brak czasu lub brak pomysłów. Jest wiele dań, które można przygotować bardzo szybko. Ich przygotowanie nie wymaga dużych umiejętności kulinarnych, natomiast smak może być nieziemski. Największy z tym problem mają prawdopodobnie matki, które oprócz tego, że codziennie chodzą do pracy, po niej muszą zrobić małe zakupy, aby przygotować obiad, często musza także odebrać swoje dzieci ze szkoły, jeśli nie są jeszcze w na odpowiednim etapie samodzielności. W następnej kolejności trzeba przygotować obiad. Jeszcze gorsza sytuacja występuje wtedy, gdy każdy w domu ma inne wymagania. Powinno być tak, że to co pani domu przygotuje, to powinno być zjadane przez wszystkich członków rodziny. Nie można za bardzo rozpieszczać.

Przygotowanie dwóch obiadów? To może być przesada. Dlatego co można zrobić na obiad, aby była dobre smaczne i niedługie w przygotowaniu. Pierwszym przykładem są naleśniki. Przygotowanie ciasta nie zabiera dużo czasu. Można sprawdzić w przepisie odpowiednie proporcje. Jeśli ciasto jest już gotowe, to wystarczy przelać na patelnię, przysmażyć z jednej strony, następnie z drugiej i placek przygotowany. Ważne, aby nie był za bardzo przypalony. Naleśniki można jeść na słodko z dżemem, serkiem słodkim domowego wyrobu lub kupnym a także z masłem orzechowym. Można do tego dodać banany dla smaku. Wtedy zaspokojenie uczucia słodkości zapewnione. Kolejnym przykładem szybkiego obiadu może być makaron z serem i cebulką. Wystarczy ugotować makaron, tak aby się nie rozgotował, na to dać biały ser i polać tłuszczykiem i cebulką, która została wcześniej usmażona. Do tego szczypta soli i również smak gwarantowany. Co jeszcze można zrobić na szybko. W ostateczności można kupic gotową zupę w proszku i najzwyczajniej zalać ją wodą lub ugotować na wodzie tak jak każdą inną zupę. Kolejne szybkie danie to powszechne spaghetti. I znowu ten makaron. Ale skoro jest tak dobry z dodatkami, a przy tym syty, to dlaczego go nie jeść?

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Szukaj

Afazja a logopeda

    Sa pewne zdarzenia w życiu człowieka, które powodują, ze nagle mamy kłopot z mówieniem. Jest to z reguły spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, jednak, kiedy zmiany ogniskowe w mózgu znikają, problem z mową może pozostać. Wtedy niezbędną wydaje się pomoc specjalisty. Dorosła osoba, która nagle nie potrafi mówić, mimo iż przez wiele lat głos był jej podstawowym narzędziem życia codziennego, może przeżyć szok. Podobnie jak całe jej otoczenie. Takie zdarzenie powoduje z pewnością traumę, jednak bliscy takich osób powinni jak najszybciej zacząć działać. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który najprawdopodobniej skieruje pacjenta na wizytę u psychologa i logopedy.

    Tarnowski logopeda, twierdzi, ze pomoc psychologa w takich sytuacjach jest niezbędna, zwłaszcza jeśli problem dotyczy osoby dorosłej. Jeśli mózg takiej osoby pracuje prawidłowo, będzie ona musiała zmierzyć się z dużym problemem, jakim jest nauka mowy i poznawania słów. Logopeda z Wałbrzycha, prowadzi prywatna praktykę, jednak bardzo często ma kontakt z pacjentami na oddziałach neurologicznych w szpitalu. Rozmawia z rodzinami i zachęca do współpracy. Bo tylko współpraca z rodzina, może przynieść spodziewane efekty. O ile z dziećmi, współpracuje się dość łatwo. Można bowiem włączyć tu elementy zabawy i integracji z innymi dziećmi. O tyle z dorosłymi już tak łatwo nie jest. Pacjentów, których dopada afazja- czyli właśnie utraty mowy jest niestety coraz więcej. Nie tylko udar mózgu może mieć takie konsekwencje. Lekarze ostrzegają, ze nadciśnienie, palenie papierosów i wiele innych czynników, ma wpływ na uszkodzenie struktur mózgowych odpowiedzialnych za mowę. Jest kilka odmian afazji i tylko od właściwej diagnozy, jest uzależniony dalszy proces leczenia. Dlatego, zaleca się konsultacje u kilku różnych specjalistów. O dobrych logopedów, zapytaj jednak na początku lekarza rodzinnego.