Strona główna » Artykuły » tkanka tłuszczowa jest dobra czy zla

Odchudzanie blog

tkanka tłuszczowa jest dobra czy zla

12.05.2011

Poziom tkanki tłuszczowej

 

Bardzo istotne jest, ile tkanki tłuszczowej mamy w przyrównaniu do masy ciała. U dorosłej kobiety umotywowany jej poziom wynosi 18,5–24,9 proc. Jeżeli mieści się on w przedziale 25–29,9 proc., znaczy to nadwagę. Wynik równy i większy niż 30 proc. świadczy o otyłości. Granice normy jednak wraz z wiekiem przesuwają się w górę.

Nasz wygląd nie w każdej sytuacji świadczy o ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Ma możliwość zdarzyć się, że szczupła osoba ma wysoki poziom tkanki tłuszczowej pomimo niskiej wagi. Narażona jest wtedy na znakomita większość chorób, na które cierpią osoby otyłe. Ci z niską wagą, niemniej jednak wysokim poziomem tłuszczu, w ogromnej liczbie przypadków nie dbają o dietę i nie ćwiczą, bo uważają, że nie jest im to potrzebne, i wówczas zagrożenie staje się jeszcze większe.

 

Pierwszym momentem znacznego skoku ilości tkanki tłuszczowej jest okres ciąży. Wiele kobiet, które wtedy dużo przybrały na wadze (ponad 15 kg), wręcz przez kilka lat po porodzie nie ma możliwość powrócić do formy. Panie spodziewające się dziecka powinny wyjątkowo zwracać uwagę na to, co jedzą i w jakich ilościach, , a oprócz tego zażywać aktywności fizycznej. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do ćwiczeń – ruch w tym okresie ułatwia powrót do wcześniejszej wagi. Następnym okresem, kiedy w organizmie intensywnie gromadzi się tkanka tłuszczowa, jest przekroczenie wieku trzydziestu lat. Wtedy metabolizm zwalnia swe obroty, a w większości przypadków pozostają nam nawyki żywieniowe. A przy tym, w tym wieku następuje zmiana stylu życia na bardziej ustabilizowany i mamy mniej ruchu niż wcześniej. I jeszcze jeden moment szczególnego zagrożenia – menopauza. Metabolizm jeszcze bardziej wówczas zwalnia, co jest spowodowane przede wszystkim ubytkiem tkanki mięśniowej , a ponadto spadkiem aktywności. Trzeba koniecznie zadbać o systematyczny ruch oraz dodatkowo wprowadzić dietę. Przeciwnie tkanka tłuszczowa odłoży się w nadmiarze, a to oznacza większe ryzyko miażdżycy, nadciśnienia i wielu innych chorób.

Dwie twarze tkanki tłuszczowej

 

Tkanka tłuszczowa występuje w organizmie w dwóch postaciach: białej i brunatnej. Biała (przez niektórych zwana także „żółtą”) to ta nienajlepsza, która gromadzi się w przesadnych ilościach pod skórą. Brunatna zaś działa bardzo korzystnie, bo sprzyja odchudzaniu! Pomaga w spalaniu kalorii i przetwarzaniu ich w ciepło. Najwięcej brązowej tkanki tłuszczowej mają noworodki i niemowlęta, bo to w tej chwili dla nich odpowiednia temperatura ciała jest sprawą zasadniczą. Dorośli też posiadają brunatną tkankę, głównie między łopatkami i w okolicy szyi.

 

Z kolei niedobór tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny, bo może być przyczyną zaburzeń hormonalnych, a co za tym idzie – zaniku miesiączki u kobiet, impotencji u mężczyzn, a także problemów skórnych. Zdarza się, że powoduje też obniżenie ciepłoty ciała i spowolnienie reakcji psychicznych.

 

Gdy tkanki tłuszczowej posiadamy w nadmiarze powinnyśmy wykorzystać do pomocy w ich usuwaniu mocne tabletki odchudzające. Powinnyśmy zdać się na to tabletki linea bądź Ultra Slim. Te skuteczne i sprawdzone preparaty powstał na bazie ziół, dlatego są bezpieczne dla naszego zdrowia.

 

Skuteczne tabletki na odchudzanie
Cellulit | Tabletki odchudzające | najlepszy program partnerski | Zlecenia przez net