Strona główna » Artykuły » przyczyny tycia

Odchudzanie blog

przyczyny tycia

24.05.2011

Częściej dzieje się tak, że w sytuacji problemów czy nadmiernego stresu szukamy ucieczki w jedzeniu. Wybieramy wówczas przekąski w znaczącej liczbie sytuacji wysoko energetyczne, które dostarczają nam energii, której organizm nie jest w stanie przetworzyć, w skutek czego zostaje ona zamieniona w tkankę tłuszczową. Podjadanie warto zastąpić ćwiczeniami fizycznymi, relaksacyjnymi albo medytacją ponieważ mogą się okazać równie z ogromnym skutkiem sposobnością poprawiającą nastrój, a oczywiście o kilka zdrowszą.

 

Z upływem lat niweluje się w nas priorytetowe zapotrzebowanie energetyczne , a ponadto znacznie maleje aktywność ruchowa. Należy zmniejszyć ilość spożywanych wysoko energetycznych towarów. Nie powinno się wówczas zapominać o aktywności fizycznej, chociażby w postaci popularnego spaceru.

 

Przyczyną tycia ma możliwość być również zmiana pracy na wymagającą mniejszej aktywności ruchowej. Najlepiej wtedy zmienić swój jadłospis, zredukować spożywanie wysoko energetycznych towarów. Regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych bardzo korzystnie wpłynie na cały organizm i przyczyni się do spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

Kolejną przyczyną tycia jest siedzący tryb życia. Jeśli w trakcie normalnego dnia nie poświęcamy min. 15 minut na ćwiczenia, a nasza przemiana materii jest wolna to na 100% po pewnym czasie przybierzemy na wadze, tylko dlatego że nasz organizm nie będzie w stanie spalić nadmiaru kalorii.

 

Brak potrzebnych mikroskładników w dużej liczbie przypadków jest przyczyną chorób. Organizm pozbawiony niezbędnej substancji domaga się jej, w ogromnej liczbie przypadków wywołując uczucie głodu. Nie dostarczając brakującego ogniwa, cały czas odczuwamy głód, który “zagłuszamy” większą ilością jedzenia doprowadzając w ten sposób do wzrostu wagi naszego ciała.

 

Dalszym równie ważnym, a niestety dość w ogromnej liczbie przypadków zapominanym składnikiem są używki. Alkohol sam w sobie jest dość kaloryczny zawiera 9kcal na 1ml trunku. Prócz tego przyczynia się do wypłukiwania mikroelementów i witamin z organizmu. Działa odwadniająco, mimo iż sam jest płynem. 1ml alkoholu wypłukuje z organizmu aż 10ml wody.

 

Rzucanie palenia również jest poważnym składnikiem tycia, ponieważ osoba systematycznie paląca ma osłabione receptory węchu i smaku. Tak więc zaprzestając palenia, nasze receptory smakowe stopniowo poprawiają się (jest to spowodowane brakiem przyjmowania tytoniu poprzez organizm) sprawiając, iż potrawy lepiej nam smakują, a co za tym idzie w ogromnej liczbie przypadków zaglądamy do lodówki. Takie postępowanie doprowadza w szybkim tempie do znacznego przybrania na wadze. W pewnych przypadkach byłym palaczom przybywa nawet ok. 20 kg. Dlatego rozstawanie z nałogiem powinno odbywać się pod czujnym okiem dietetyka, który będzie sprawował nad nami piecze.

 

Kategorycznie rzadszą przyczyną tycia są czynniki zdrowotne. Otyłość u dzieci w większości przypadków spowodowana jest złymi nawykami żywieniowymi wyniesionymi z lokalu mieszkalnego , a dodatkowo przez brak aktywności fizycznej.

 

Największym i najważniejszym, a zarazem podstawowym czynnikiem są złe nawyki żywieniowe. Brak witamin, minerałów i mikroelementów mogą posiadać znaczenie gdyż ich brak zaburza prawidłową pracę organizmu, przyczyniając się do modyfikacji chorobowych w organizmie człowieka. Pomimo iż niedobór witamin i pierwiastków nie jest częstą przyczyną tycia, ma możliwość odgrywać tu bardzo ważną rolę.

 

Efekty tycia łatwo usunąć stosując tabletki oczyszczające organizm. Detoksykacja organizmu pozwala na uwolnienie organizmu z toksyn, dzięki czemu przyspieszasz przemianę materii, usprawniasz pracę jelit i zapewniasz sobie szybkie chudnięcie. Skutecznym oczyszczeniem organizmu jest Linea detox lub innowacyjny suplement Untoxin. Ten skuteczny i sprawdzony a zarazem bezpieczny i zupełnie naturalny lek na odchudzanie stosowany raz dziennie sprawi, że nasze ciało znów osiągnie zadowalającą wagę, a nasz organizm będzie zdrowszy i oczyszczony.

 

Tabletki na odchudzanie