Strona główna » Artykuły » dieta wysokokaloryczna

Odchudzanie blog

dieta wysokokaloryczna

03.05.2011

Węglowodany w większości sytuacji wzbudzają kontrowersje, ponieważ chłopcy i dziewczęta odchudzające się unikają ich, sportowcy zaś przyjmują w dużej ilości. Jaką zatem pełnią rolę w organizmie i w jaki metodę rozsądnie z nich skorzystać?

Czym są węglowodany i dlaczego od nich tyjemy?

 

Węglowodany są to organiczne związki chemiczne, składające się z atomów węgla, wodoru i tlenu. Takich treści udzielą nam chemicy. A najzwyczajniej mówiąc, węglowodany to nic innego jak cukry. Należą one do najważniejszego źródła energii pokarmowej , a oprócz tego wpływają na wiele regulacji metabolicznych. Pomagają wydalić szkodliwe związki oraz i powodują uczucie sytości. Krótko mówiąc są nam niezbędne do życia. Najłatwiej podzielić je na cukry zwykłe i cukry złożone, , a oprócz tego na przyswajalne poprzez człowieka i nieprzyswajalne. Cukry proste, przykładowo. glukoza i fruktoza są łatwe do strawienia. Jednakże fruktoza znajdująca się w owocach nie jest rozkładana równie szybko co glukoza. Po zjedzeniu np. czekoladowego batonika, prędko wzrasta poziom cukru we krwi. poczujemy nagły zastrzyk energii, niemniej jednak niestety jest to efekt krótkotrwały. Jeśli po przyjęciu dużej ilości węglowodanów prostych nie wykonamy wysiłku fizycznego, trzustka wytworzy insulinę, której celem jest obniżyć poziom cukru we krwi. Nadmiar cukru zostanie przesunięty do komórek, gdzie ulegnie skonwertowaniu w tłuszcz. Ten mechanizm jest bardzo zwykły, a jego efekty poznało na spersonalizowanej skórze wielu z nas. Dieta obfita w węglowodany łatwe, obciążająca trzustkę, prowadzi do otyłości , a oprócz tego w ogromnej liczbie przypadków również do cukrzycy rodzaju II. Dlatego osobom dbającym o linie odradza się spożywania rafinowanego cukru, białej mąki i oczyszczonego ryżu. Ma możliwość nam się to wydać dziwne, ponieważ te produkty nie są słodkie, jednak zawarta w nich ilość węglowodanów prostych, jaką nam dostarczają nie wpływa korzystnie na naszą sylwetkę.

 

Węglowodany dobre?

 

Z kolei sojusznikiem odchudzania są węglowodany złożone. Ze względu na ich budowę dłużej ulegają rozkładowi, dzięki czemu czas kiedy dostarczają nam energii jest dłuższy. Cały proces nie jest tak gwałtowny jak w sytuacji węglowodanów łatwych, a głównie glukozy. Możemy na bieżąco spalać to, co przyjęliśmy. Węglowodany złożone możemy przede wszystkim znaleźć w produktach z nieprzetworzonej mąki (na przykład. makarony razowe), rośliny strączkowe, nasiona i orzechy.

Dieta wysokokaloryczna czyli jaka?

 

Dietetycy zalecają, żeby 80 proc. przyjmowanych przeze mnie węglowodanów stanowiły cukry złożone, a tylko 20 proc. cukry łatwe. Ponadto, powinnaś przyjmować cukry proste wówczas, kiedy zamierzamy wysiłek, dlatego więc lody i czekoladki nie gorzej zjeść rano, niż wieczorem. Każda z nas lubi wieczorem otulić się kocem, włączyć sobie film na DVD i otworzyć paczkę ciastek, albo przegryzać dobrą lekturę batonikami, ale niestety takie nawyki prowadzą wyłącznie do przytycia. żeby zapewnić sobie energię na cały dzień, musimy zadbać o odpowiednią dawkę węglowodanów złożonych na śniadanie. Dajemy sobie wtedy pewność długiego uczucia sytości. Poziom cukru we krwi będzie utrzymywał się na stałym poziomie, a uniknięcie nagłego zniwelowania sprawi, że będziemy dużo lepiej się czuć.

 

Reklamy błędnie nam sugerują, że dawce wysiłku fizycznego powinny towarzyszyć czekoladowe batoniki, bo dzięki nim zyskamy całe mnóstwo energii. Bez wątpienia, będzie to z pewnością dość duży zastrzyk energii niestety bardzo krótkotrwały. Jeśli chcemy tryskać nią poprzez cały dzień, zjedzmy po prostu zdrowe śniadanie z uwagi w nim węglowodany złożone. To najprostsza i najskuteczniejsza metoda.

Efektywne odchudzanie czyli preparaty odchudzające

 

Jeżeli już niełatwo przestrzegać nam jakiejkolwiek diety, aktywność fizyczna przychodzi nam z ciężkim trudem i zawiodły wszystkie metody odchudzające warto wówczas zastanowić się, czy nie warto wybrać jakiegoś wspomagacza w postaci suplementu diety. Mogą to być np. tabletki odchudzające linea fitness, bądź Ultra Slim. Te skuteczne tabletki na odchudzanie w metodę całkiem szybki i niezawodny pozwolą nam pozbyć się zbędnych kilogramów przywracając nam gwarancję siebie i wiarę we swoje sposobności.

 

Skuteczne tabletki na odchudzanie
Dieta | Tabletki odchudzające | najlepszy program partnerski | Zlecenia przez net